Antalya web tasarım firmaları dünya çapında web design yapamaz mı?

Antalya web tasarım firmaları dünya çapında web design yapamaz mı?

Konu aslında yüzeysel görünsede çok mühim bir mesele. Düşünün dünya çapında turizm olan bir ildeyiz, milyarlarca dolarlık bir pasta ve bu pastadan pay alan kuruluşlar arasında adını dünya çapında akıllara kazıyan bir tane bile antalya web tasarım veya antalya yazılım firması yok. Olmaması büyük bir ayıp diye düşünüyoruz, pastanın yanında durup banada bir dilim versinler diye bekleyen çocuklar gibi her reklam ajansı yada web tasarım firması adeta bekliyor. Uzun soluklu bir atılım, global bir proje fikri muhtemelen herkeste var fakat bir yerlerde bir şeyler eksik, bu fikirler neden hayata geçmiyor?


Google, microsotf, facebook, kuka, hepsi farklı alanlar gibi görünsede neticede yazılım alanında büyüyen bu şirketlerden bir tanede neden bu ilde çıkmıyor? biraz hazır, biraz bananecilik, biraz yapamazcılık diyemeyeceğim eminimki sektördeki tüm reklam ajansları işlerini en iyi şekilde yapmanın gayretindeler fakat neden daha büyük düşünüp daha küçük adımlar atıyoruz? bu alanda bir farkındalık ve birlik oluşturmak gereğini hisseden ajans ve yazılım şirketlerinin kardeş veya partner projelerde birleşmesi ve kaynaşması gerekli diye düşünüyorum.

Dünya' ya satabileceğimiz, antalya merkezli projeler üretilebilir. Elbette bir kaç günde yapılmayacak işler olduğunun farkındayız fakat bu yaklaşım eminimki kendi işlerimizde çok daha fazla ilerlememize ön ayak olacak ve bizleri bir kaç basamak daha yukarılara taşıyacaktır.

Birgün dünya çapında projelere imza atmak dileğiyle, sağlıcakla kalın.

İçeriği Paylaş