kurumsal şirket olmak için yapılması gerekenler

Kurumsal Şirket Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Toplumun büyük bir çoğunluğundaki algı, kurumsallığın büyük firmaların ihtiyacının olmasıdır. Çok para kazanırsam yada ilerde bir gün büyürsem kurumsal olacağım gibi sözler duymuşsunuzdur! Halbuki kurumsal olmak bir iş disiplinidir yani kurumsallık para kazandıktan sonra değil, para kazanma sürecinin başlaması, ilerlemesi ve bir rutine dönüşmesi için gereken iş disiplinidir.

    Elbette yöntemleri ve gereksinimleri vardır. Denenmişi deneyerek zaman kaybetmek veya deneme yanılma yöntemiyle ilerlemeye çalışmak, daha aktif rakiplerle rekabette yenik düşmek için kolaylaştırılmış ön adımlar gibi olur. Kurumsallaşma sürecine başlamanın ilk adımı zihin yapınız, algınız ve ön görülerinizi kazanç odaklı disipline etmektir, devamında ise size bir kaç ön bilgi verebilirim. Aşağıdaki liste başlangıç listemiz olabilir fakat bunlar tümü olmamakla birlikte yeri ve zamanı önemli olan bir bütünün parçalarıdır.

1 : Mini kurumsal (Logo, Kartvizit, Cepli Dosya, Antetli, Kurumsal Evraklar Tasarım ve Baskı) 
2 : Üretimin Sürekliliği ve kalitenin denetlenmesi
3 : Aktif Pazarlamanın tüm ayaklarının yürütülmesi
4 : İç mekan ve dış mekan düzenlenmesi
5 : Personel Eğitimlerine ek kişisel gelişim eğitimlerinin sağlanması

Yukarıda bahsettiğimiz beş madde temelde başlangıç maddesinin alt metinlerinden bir kaçı diyebiliriz. Buihtiyaçları karşıladığımız an yolculuğumuz boyunca bize erzak olacak yol azığımız hazır demektir. Bundan sonraki süreç bize gereken adımları kaba tabirle bağıra bağıra anlatacak ve bizden isteyecektir. Bilinçli bir yönetici, her işi kendi yapamayacağı gerçeğini erken farkeder ve bir danışman aracaılığı ile profesyonel yardım alır. Unutmamanız gereken reklama harcadığınız bütçe değil, Harcadığınız bütçenin (500 tl, 5000 tl, 500,000 tl, 5,000,000 hiç farketmez) yıls sonu reklam dönüşümleridir. 

Bütçeniz 50 tl dahi olsa reklam yaptırabilirsiniz, bütçenize göre en acil olanından başlamanız ve kazandıkça diğer eksiklerinizi gidermeniz sizin yararınıza olacaktır. Reklamdan kısıp eğlenceye harcayacağınız para size reklam getirmez fakat eğlenceden kısıp reklama harcayacağınız para size iyi bir yarın ve eğlenceli bir hayat getirebilir.

Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişim kanallarımızdan iletişime geçebilir ve dilerseniz bir kahvemizi içmeye gelebilirsiniz.

İçeriği Paylaş