Kurumsal web sitesi tasarımı nasıl olmalı?

Kurumsal web sitesi tasarımı nasıl olmalı?

Merhabalar, bu yazımızda sizlere iyi bir web sitesinin özellikleri ve bir sitede olması gerekenleri hatta bir web sitesinin olmazsa olmazlarını, web site düzenini elimizden geldiğince dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışacağız.

Tasarım nasıl olmalı sorusunu kendimize sormadan önce kendimizi iyi analiz etmemiz ve kendimizi (firmamızı) iyi tanımamız gerekir. Biz ne üretiyoruz veya ne satıyoruz? kapasitemiz ne kadar? müşteri kitlemiz kimler? (kadın, erkek, çocuk, yaş aralığı, gelir düzeyi, ilgi alanları vs..) bunları iyi bilmemiz gerekir.

Kurumsal firmaysanız veya kurumsallaşma sürecine girdiyseniz web sitenizinde sizi yansıtması gerekir. Kurumsal kimliğinizin bir parçası olması daha doğru olacaktır. Kurumsal web sitesi tasarımı sade, kullanışlı ve göze hoş gelendir, kullanıcı aradığını ne kadar kolay buluyorsa ve renkler kullanıcıyı rahatsız etmiyor hatta gözüne güzel görünüyorsa aslında hedefi yakalamış olursunuz. Tabi bu kadar kısa bir cümle ile anlattığımız olayın gerçekleşmesi için iyi bir tasarımcı, işleyişin kodlanması için iyi bir web yazılımcı, kullanıcının aradığını bulabilmesi içinde kaliteli içerikler ekleyecek, işini seven ve işini iyi yapan bir içerik ekleyici olması gerekir.

Antalya' da olmanız yada olmamanız önemli değil, bizim müşterimizde olmayabilirsiniz tüm bu konularda farklı web tasarım firmalarıyla çalışıyor olsanız bile bizimle "kass ajans" iletişim sayfalarımızdaki iletişim adreslerimizden iletişime geçerek fikir ve destek alabilirsiniz.

Unutmayınki web sitenize bir müşteri gözüyle bakarak, kendinize "ben olsam bu web sayfasında zaman geçirimiyim? ihtiyacımı burdan temin edermiyim? " gibi kullanıcı odaklı soruları sorarak web sitenizin kalite puanını bile belirleyebilirsiniz. Sizin bile güvenip veya rahatsız olmadan incelemeyeceğiniz bir web sayfanızı, müşterileriniz neden incelesin?

Olaya birde müşterilerinizin gözünden bakın, hoşçakalın!

 

İçeriği Paylaş